Zasady, które Warto Przestrzegać, aby być Piękną Panną Młodą

0
538

Decyzja o ostatecznym wyborze sukni ślubnej to ważne wydarzenie dla przyszłej panny młodej i jej członków rodziny, czy nawet przyjaciół. Wybór odpowiedniej sukni ślubnej jest kluczowy.

Prezentujemy poniżej podstawowe zasady, które należy wziąć pod uwagę przeglądając suknie ślubne:

  1. Ślubna suknia ma za zadanie nas ubrać, a nie jak to często ma miejsce przebrać – na pierwszy rzut oka brzmi to dziwnie, ale warto się nad tym chwilę zastanowić. Odpowiednie dopasowanie sukni ma za zadanie podkreślać zalety naszej sylwetki. Z drugiej strony powinna w sprytny sposób ukrywać wstydliwe mankamenty.

2. Bądźmy cierpliwi. Niejednokrotnie przyszła panna młoda musi odwiedzić wiele salonów oraz przymierzyć kilkanaście różnych sukienek, aby ostatecznie trafić na tę jedną jedyną – wymarzoną. Z drugiej strony nie upierajmy się na konieczności odwiedzenia wielu salonów. Takie działanie nie da nam gwarancji, że znajdziemy odpowiednią. Zdecydowanie lepszym podejściem jest postawienie na fachowych specjalistów i wsłuchanie się w ich sugestie i rady. Zdecydowanie warto je rozważyć nawet, jeżeli w pierwszym momencie zupełnie się z nimi nie zgadzamy.

3. Warto wybrać się na poszukiwania sukienki z kimś, kto będzie w stanie nam doradzić. Często do salonów ślubnych przychodzi się ze świadkową lub bliską przyjaciółką. Ostateczna decyzja dokonywana jest zazwyczaj z rodzicami. Jednak świat biegnie do przodu i w momencie finalnej decyzji coraz częściej obecny jest sam… przyszły mąż!

4. Słuchaj rad specjalistów. W wielu salonach uzyskasz wartościowe wskazówki dotyczące sukni ślubnej, ale również na temat akcesoriów ślubnych, dodatków, czy nawet doboru bukietu na ostatecznej fryzurze kończąc. Właściciele takich salonów mocno stawiają na jakość obsługi z prostego powodu – dobrze ubrana i zadowolona przyszła panna młoda jest dla nich żywą reklamą w przyszłości. Gdyby panna młoda wyglądała niestosownie na własnym przyjęciu weselnym, to nikt by jej nie zapytał o sklep, w którym dokonywała swojego wyboru.

5. Wygląd sukni ślubnej ma za zadanie podkreślić nasze indywidualne cechy, np. poprzez wybór odpowiedniego kroju, kolorystyki, dodatków. W takim przypadku pomoc specjalisty powinna opierać się na wzajemnym zrozumieniu i współpracy w każdym etapie tworzenia kreacji. Dlatego jeżeli nam na konkretnym efekcie, to warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie sporo wolnego czasu. Decydując się na gotowe modele z różnych katalogów sytuacja jest odwrotna – będziemy potrzebować jedynie kilku drobnych poprawek krawieckich.

6. Poszukiwania, a co za tym idzie wybór ostatecznej sukni ślubnej powinniśmy rozpocząć nie później niż 3-4 miesiące przed terminem wesela. Musimy pamiętać, że czas realizacji naszego zamówienia może wahać się w granicach od 2 do 4 miesięcy. Wszystko oczywiście zależy od aktualnej liczby zamówień danego sklepu na poszczególne kroje. Kiedy już odbierzemy swoją suknię to często są potrzebne drobne korekty krawieckie, np. jeżeli mamy wybrane już buty ślubne to warto dopasować długość sukni do wysokości naszych obcasów. Dzięki temu całość naszej kreacji będzie wyglądać spójnie, a co najważniejsze, będziemy czuć się komfortowo.

7.Nie zapominajmy w żadnym przypadku o panu młodym! Przecież nie tylko prowadzi nas do ołtarza. Zastanówmy się nad jego wzrostem, kolorem garnituru, karnacji, czy tuszy. Warto doprowadzić do takiej kompozycji całościowej pary młodej, aby ich wygląd jako para wzajemnie się uzupełniał zarówno kolorystyką jak i krojem.